Poznáte guľôčkovú dráhu Kullerbü? - Pažravo

by Daniela
2 roky ago
2118 Views

Verím, že istotne áno, i keď ja sama som pred pár mesiacmi netušila, čo to je alebo čo „Kullerbü“ znamená. Výrobcom je nemecká značka HABA, ktorú vám tu ale a aj na mojom instagrame neraz spomeniem, pretože k nej budem mať teraz o čosi bližšie. O tom vám poviem zase niekedy neskôr.

Čo je Kullerbü?

Kullerbü je zábavná guľôčková dráha, ktorá obsahuje napríklad rôzne zvukové prvky, ktoré ju robia viac a viac zaujímavejšou. My máme doma guľôčkovú dráhu so zvukovým efektom, ktorá obsahuje 23 častí. Nemusím vám ani písať, ktorá časť dráhy sa Lícnatke najviac páči. Sú to práve tie dva červené zvončeky. Máme šťastie, že nebola zvedavá ako ja, keďže som si hneď po poskladaní našej dráhy, obzerala aké všakovaké ďalšie sady existujú. Ak by ich videla Lícnatka, zaručene by ich potom chcela mať doma a ani sa jej nečudujem.

Guľôčková dráha Kullerbü
« 1 z 3 »

Rozmerov sa nebojte

Ja som sa tak trocha obávala veľkosti dráhy, či to nebude zaberať veľa miesta v jej izbičke alebo obývačke. Avšak nakoniec som bola veľmi milo prekvapená, že tá, ktorú sme si vybrali my, je jedna z tých menších. No nebudem klamať, už sme sa s pánom J. pristihli pri tom, že sme si v pribalenom katalógu pozerali, aké ďalšie doplnky k sade ešte majú. Je to totiž jedna z tých hračiek, ktorú si môžete dookola meniť a dokupovať ďalšie časti, ak sa vám zdá, že ste už vyskladali všetky možnosti dráhy (čo je mimochodom veľmi málo pravdepodobné).

Dráha je vyrobená z plastových častí, preglejky ale aj kvalitného bukového dreva, ktoré toho vydrží ozaj veľa. Ak sa zamýšľate nad tým, prečo nie je celá dráha vyrobená z dreva, odpoveď výrobcov je jednoznačná: „Kým časti z bukového dreva zabezpečia stabilitu dráhy, tie plastové prinesú do hry flexibilitu.“ Samozrejme dráha obsahuje aj časti, ktoré sa z dreva jednoducho vyrobiť nedali, takže ich vyrobili z plastu. Avšak nie je to plast, ktorý by sa vám v ruke rozpadol a vy by ste ho mohli hneď vyhodiť. Ja som pri skladaní dráhy ocenila fakt, že obsahuje zacvakávací systém, takže pri hre sa nestane, že sa celá dráha rozpadne. Máme doma pár vláčikových dráh, ktoré nie sú tak pevne spojené a hlavne v častiach, kde sú nejaké mosty sa rozpadávajú. Lícnatka sa to vždy snaží opraviť, no aj tak to často skočí práve tak, že jej musím utekať na pomoc ja. A ako to už býva, udeje sa to v tej najmenej vhodnej chvíli.

Guľôčková dráha Kullerbü
« 1 z 6 »

Pri Kullerbü je to však inak. Ja som dokonca mala mierny problém dráhu poskladať, pretože som sa bála, že niečo zlomím, no bola som príjemne prekvapená ako odoláva mojej nešikovnosti a zdá sa, že bude súčasťou detského sveta u nás doma niekoľko rokov a možno aj generácií.
Hračka je vhodná pre deti od dvoch rokov a je rovnako atraktívna pre chlapcov ako aj pre dievčatá. Jednotlivé časti sú dostatočne veľké tak, aby ich nebolo možné prehltnúť alebo si nimi nejak inak ublížiť. Výhodou je, že v malých detských rúčkach sa ozaj dobre držia a nevypadávajú. No a je rovnako vhodná aj pre rodičov. My sme sa s ňou zabávali veľmi dlho a aj teraz, keď sme v detskej izbe, tak si iba tak hocikedy pustíme guličky dole dráhou, nech sa zvončeky rozozvučia. Prišiel ju k nám otestovať aj môj švagor, ktorý bol z nej veľmi milo prekvapený a hneď vymýšľal ako ju vylepšiť. Samozrejme, táto dráha žiadne vylepšenia nepotrebuje 🙂

Pri jednej sade neskončíte

Lícnatka má túto dráhu momentálne rozloženú vo svojej izbičke, na instagrame som si však pod hashtagom Kullerbü vyhľadala videá a fotky rôznych ľudí a zhodnotila som, že je to jedna z tých hračiek, ktorá vtiahne do hry nie jedného dospelého a zvykne byť v tom najlepšom zmysle návyková. Jednou dráhou to asi nikdy neskončí, pretože sa k nej dajú dokúpiť rôzne autíčka na zotrvačník, ktoré vozia pasažierov – tie farebné guličky s tváričkami. Súčasťou niektorej sady sú dokonca aj domčeky, cez ktoré prebiehajú guľôčky a spadnú do zaparkovaného auta a veľa ďalších zaujímavostí, ktoré hru s touto guľôčkovou sadou isto ozvláštnia.

Hlavným hrdinom Kullerbü je oranžová gulička s menom Paul a jeho najlepšími kamošmi psíkom Douglasom a mačkou Kirou, samozrejme tieto postavičky sú rovnako v tvare guličky. Celý príbeh Paula je do detailov premyslený a je ďaleko väčší ako iba jednoduchá guľôčková dráha.

Na oficiálnej stránke značky HABA, v časti venovanej Kullerbü sú rôzne príbehy, ak je nejaké dieťa ozaj veľkým fanúšikom, tak je tam možnosť zadarmo si stiahnuť a doma vytlačiť pozvánky na narodeninovú oslavu, záložky do knihy či rôzne maľovanky. Pre deti, ktoré už vedia ovládať počítač majú dokonca na stránke aj interaktívnu hru. Celá myšlienka Kullerbü tak dostáva úplne nový rozmer a zdá sa, že vo svete ma nie jedného malého fanúšika. Ja som si pozrela na instagrame aj #kullerbü a bola som veľmi milo prekvapená, čo z tejto hračky dokážu malí či veľkí vytvoriť. Skúsite to aj vy?

Guľôčková dráha Kullerbü
« 1 z 6 »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *