Aké mám skúsenosti s menštruačnými nohavičkami Snuggs? - Pažravo

by Daniela
1 mesiac ago
29 Views

Pamätáte si môj článok od menštruačného pohárika k menštruačným nohavičkám? Pred rokmi som vstúpila do neznámych vôd a vyskúšala som menštruačné nohavičky značky Snuggs. A ak ste ich niekedy vyskúšali, tak vás neprekvapí, že som im odvtedy ostala verná. Považujem ich za výbornú pomôcku počas menštruácie. Úprimne a bez ostychu vám poviem, že vložky či tampóny som prestala používať a na 100% sa spolieham práve na menštruačné nohavičky v kombinácii s pohárikom. Striedam to podľa vlastných potrieb a toho, na čo sa práve cítim.

Menštruačné nohavičky Snuggs však odvtedy prešli výraznou zmenou. Aj práve kvôli tomu som neodolala vybrať si pár nových modelov. Priznám sa, že si nepamätám ponuku pred rokmi, ale zaručene viem, že výber rôznych modelov či farieb nebol ani za mak taký široký, ako je tomu teraz. Ak sa nemýlim, tak pred rokmi som sa nemohla rozhodnúť vybrať inú farbu ako čiernu. Zároveň som vtedy nohavičky vyberala iba podľa sacej schopnosti – čiže podľa tých kvapiek. Dnes je však ponuka podstatne širšia.

Aké menštruačné nohavičky som vyskúšala tentokrát ja?

Cielene som si vybrala tri rôzne modely pre rôznu intenzitu menštruácie. Veľmi ma potešila možnosť vybrať si aj podstatne krajšie nohavičky s čipkou. Povedzme si úprimne, ako ženy medzi ženami, počas našich dní asi väčšina z nás nikdy nezvykla siahnuť po čipkovaných nohavičkách. Skôr zvykneme siahnuť po nohavičkách, pri ktorých nevadí ak sa trocha poškodia. Hlavne ak budú pohodlné a zaistia nám aspoň trochu komfortu v tých náročnejších dňoch.

Ja som si vybrala model Čipka Brief a jediné negatívum, ktoré som na nich našla bol ten lístoček vzadu, ktorý mi nenapadlo odstrihnúť 🙂 Nebojte sa, už je to napravené. Nenapadlo mi to preto, lebo staršie nohavičky mali informácie zo štítkov vytlačené priamo na látke.

Na posledné dni menštruácie a predovšetkým letné obdobie, keď budem vyťahovať svetlejšie oblečenie som si zobrala vyskúšať Active High-Rise – Recyklovaný nylon v béžovej farbe. A neviem kde boli tieto nohavičky doteraz? Veď presne to som potrebovala, lebo neviem ako u vás, ale so mnou sa niekedy moja menštruácia zahráva. Už je na odchode, ale zvrtne ju ešte na jednu „kapurkovú“. Práve vtedy, keď sa to hodí najmenej. Tieto nohavičky sú stvorené na práve tieto dni, keď už ženy majú intenzitu menštruácie nižšiu, ale stále chcú mať istotu, že bude všetko v poriadku. A hlavne vtedy, keď rady nosia svetlé oblečenie.

Keď nohavičky prišli, tak som ich ukázala pánovi J. Popravde podľa mňa si ani nevšimol, že sú menštruačné, kým sa nepozrel na model Hugger – Recyklovaný nylon. Priznávam, že vo veľkosti S asi nepôsobia tak odstrašujúco, ale ja teda S nenosím a už vôbec nie, ak ide o spodnú polovicu môjho tela :). Doteraz sa jemne uchechtávam z toho jeho pohľadu na ne. A tak dostal prednášku o tom, aké náročné sú dni počas menštruácie a že minimálne dva dni z nich mám chuť len preležať v posteli obložená knihami a najlepšie v nepremokavom skafandri. Razom pochopil a viac už nekomentoval. Sú naozaj na veľmi silnú menštruáciu a majú veľmi veľkú absorpčnú plochu.

Počas posledných dni na mňa vybehla informácia, že momentálne pridali Snuggs do ponuky aj ružovú farbu. Mám pocit, že značka naozaj nezaostáva a vždy prináša niečo nové. Na ich stránke som našla aj menštruačné plavky alebo nohavičky na výtok. Viem, že veľa žien používa tieto nohavičky aj pri inkontinencii a dokonca niektoré aj po pôrode.

Aké sú výhody menštruačných nohavičiek Snuggs?

Myslím, že výhody som sa vám už snažila priblížiť aj v minulom článku, ale nie je na škodu si ich zopakovať. Aké výhody vidím v menštruačných nohavičkách ja?

  • Pohodlie: Snuggs menštruačné nohavičky sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálne pohodlie počas celého dňa. Sú mäkké, pružné a prispôsobia sa tvaru vášho tela. Aj toho môjho, a to mi verte moje krivky sú veľmi atypické 🙂
  • Absorpčná schopnosť: Vysoká absorpčná schopnosť zabezpečuje, že budete počas dňa v suchu. Nohavičky sú schopné absorbovať menštruačnú krv rovnako dobre alebo dokonca lepšie ako tradičné hygienické vložky alebo tampóny. Samozrejme treba pred prvým nosením nohavičky vyprať. Nie je dobré sušiť ich v sušičke.
  • Ekologická udržateľnosť: Menštruačné nohavičky Snuggs sú opakovane použiteľné, čím znižujú odpad produkovaný jednorazovými menštruačnými produktmi. Tým prispievajú k ochrane životného prostredia. Ja som si vložky alebo tampóny nekúpila roky. Nohavičky striedam s menštruačným kalíškom podľa toho aký deň budem mať a čo ma čaká.
  • Nočná ochrana: Sú ideálne na použitie počas noci, pretože poskytujú dlhotrvajúcu ochranu a zabraňujú únikom, čo umožňuje nerušený spánok. Samozrejme ak si vyberiete ten správny model.

Ja sa ešte stále vo svojom priamom okolí stretávam s tým, že sa ženy nohavičky boja vyskúšať. Nevedia si to predstaviť, pretože nechcú “sedieť” v mokrom. Boja sa pretečenia a aj samotnej údržby. Nohavičky treba prepláchnuť v studenej vode a potom, keďže voda nie je červená, ich môžete vyprať. Pokojne aj s ostatnými nemenštruačnými nohavičkami. Ja by som dopriala každej žene minimálne jedny. Aby si to skúsili na vlastnej koži. Možno práve v deň, keď budú v pohodlí doma, nebudú musieť riešiť, čo majú oblečené a nebudú v strese, či sa náhodou nestane nehoda. Zaručene s nimi neskôr po otestovaní vyjdú aj do ulíc!

Ja už teraz viem, že keď Lícnatka vyrastie, tak menštruačné nohavičky dostane. Naučím ju, ako s nimi narábať, aby sa v puberte necítila nesvoja, čo s nimi po použití. Mne by zaručene v puberte takáto možnosť pomohla. Trápila som sa s tým, aby ma pri menení vložky nebolo počuť. Zvuk otvárajúcej vložky alebo tej, ktorú som si išla vymeniť a odlepiť, ma bude mátať ešte dlho. Rovnako, ako to nepohodlie pri chôdzi. S menštruačnými nohavičkami vám toto nehrozí. Nič nešuští, nič sa neodliepa. Za mňa je to vynález desaťročia a som rada, že vám môžem pripomenúť aj zľavový kód PROVAS15. Alebo sledujte ich Instagram, tam zaručene nájdete rôzne akcie 🙂 a dokonca aj na stránke nájdete množstevné zľavy.

Užite si každý deň mesiaca s rovnakým komfortom a dôverou, vďaka menštruačným nohavičkám Snuggs.                                         

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *