Kreatívne sady na tvorenie pre deti - Pažravo

by Daniela
3 roky ago
1885 Views

Keď som bola malá, tak som veľmi rada tvorila, kreslila a vystrihovala. S najlepším kamarátom z detstva sme si vytvárali rôzne pozvánky na všetky možné príležitosti, v pivniciach bytovky sme zorganizovali výstavu našich obrazov a v celej bytovke sme boli jediní nástenkári a vo svojej podstate sme nemali žiadnu konkurenciu. Doslova 🙂

Akúkoľvek tvorbu s farbami, lepidlom, papierom mám veľmi rada a aj napriek tomu, že času na to je veľmi málo, arzenál mám doma riadny. Pán J. by vám o tom vedel hovoriť, doteraz mu oplieskavam o hlavu ako som chodievala na výtvarnú a ako som raz za svoj výtvor dokonca dostala diplom 😀 Sebaláska v tomto smere mi veru nechýba….
Aj napriek tomu všetkému si niekedy hľadám cestičky, ako si veci uľahčiť a zjednodušiť. Keďže Lícnatka má jemnú motoriku naozaj veľmi dobrú už od skorého veku – bez akéhokoľvek preháňania – tak ju aj tvorenie veľmi baví. Rada lepí nálepky, snaží sa strihať, kresliť, skladať, čokoľvek pri čom zapojí svoje prsty a teší sa z výsledku.

Rada by som vám preto predstavila tvorivé sady, ktoré máme doma a čakajú na to, kedy sa do nich Lícnatka pustí. Predstavovala som ich už na instagrame pomocou stories, avšak veľmi rada by som ich mala uložené aj takto s preklikmi na obchody odkiaľ som ich kúpila.
Tento článok nie je súčasťou akejkoľvek spolupráce, je to moja vlastná iniciatíva a nikoho ním nenútim ani nepresviedčam, aby si ich kúpil. Aj napriek tomu, že mám doma veľa materiálu, rada podporím kúpou týchto sád rodinné firmy, ktoré sa snažia priniesť na trh zaujímavé hračky, ktoré rozvíjajú potenciál našich detí. Hlavne v momentálnej situácii, keď je lepšie zdržiavať sa doma vás nechcem posielať do obchodu kupovať si papier, lepidlo, brmbolce či čokoľvek iné. Berte to prosím ako inšpiráciu pre vás či už máte vlastné deti alebo synovcov či neterky.

Tvorivé sady z eshopu Hračkoland

Cukrovinky Petit Collage z eshopu Hračkoland
Cukrovinky Petit Collage z eshopu Hračkoland

Hračkoland je jedným z mojich najobľúbenejších eshopov, pretože majiteľka Martinka vždy s ochotou poradí, aká hračka bude pre dieťa v určitom veku tá správna. Doma máme sadu od značky Petit Collage, ktorú mám mimochodom veľmi rada, pretože je farebná a svojim dizajnom veľmi špecifická. Lícnatka si tieto dni veselo lepí viac ako 1000 nálepiek, ktoré obsahuje Mozaika Cukrovinky. Z rovnakého súdka sú aj ďalšie dve sady Mozaika Vozidlá alebo Mozaika Zvieratá. Cukrovinková sada obsahuje niekoľko koláčikov, ktoré treba oblepiť konkrétnymi nálepkami. Lícnatka dostane vždy jeden koláčik a sadu nálepiek, ktoré k danému koláčiku prislúchajú. Keď dieťa koláčik dozdobí, môže ho využiť napríklad pri hre na cukráreň alebo obchod, keďže koláčiky sú akokeby 3D. Ak si nechcete lepiť, ale radšej kresliť, pretože hľadáte niečo pre staršie dieťa, tak si istotne pozrite Súpravu na kreslenie zvierat od rovnakej značky. Obsahuje 36 zvieratiek a vďaka obalu so zipsom je vhodná aj na cestovanie, pretože všetko bude pekne pokope a nič nebude rozhádzané všade ako to býva zvykom 🙂

Keďže značka Petit Collage je naozaj jedna z mojich najobľúbenejších, prikladám vám sem ešte linky na ďalšie hračky tejto značky, i keď to nie sú práve tvorivé sady. Niektoré z nich máme doma  a patria medzi naše stálice, s ktorými sa Lícnatka hráva rada pravidelne.

Tvorivé sady z eshopu Kidmania

Nálepky Zvierat značky Mellisa and Doug
nálepky Zvierat značky Mellisa and Doug z eshopu Kidmania
« 1 z 4 »

Ak zablúdite do eshopu Kidmania a ocitnete sa v časti venovanej tvorivým sadám, tak zabudnete na to, že nejaký čas vôbec plynie a budete mať chuť vykúpiť všetko 🙂 Ja som Lícnatke vybrala nálepky Zvierat značky Mellisa and Doug, ktoré sa dajú prelepovať a tak by mali vydržať dlhšie. Táto sada obsahuje 5 pozadí a 150 rôznych nálepiek zvieratiek, vďaka ktorým sa dieťa naučí do akého prostredia patrí napríklad slon a do akého krava. Ak vás neočaria zvieratká, tak mrknite napríklad Dopravné prostriedky, Dom alebo sadu na Obliekanie.
Okrem toho som jej kúpila ešte aj brbolcovú sadu s lamami a rovnako brmbolcovú sadu so zvieratkami od značky Janod. Na to aby ste mohli lepiť brmbolce na obrázky lám nepotrebujete žiadne lepidlo. Stačí iba „vylupnúť“ priloženou spachtľou plochu, kam treba nalepiť brmbolec a je to 🙂 Pri sade so zvieratkami máte lepidlo dodané.
Pri lamách máte na tvorbu 3 obrázky a pri zvieratkách je ich 5. Sady sú skladné a vhodné aj na cestovanie, pretože nezaberajú veľa miesta, no prinášajú zábavu pre deti na niekoľko hodín. Aj napriek tomu, že lamy sú určené pre deti od 4 rokov, zvládnu to aj menšie deti. Napríklad aj Lícnatka, ktorá toľko ešte ani z ďaleka nemá.

Domov nám prišla ešte jedna rovnako od značky Janod – Mozaika so zvieratkami. Obsahuje 3 obrázky zvieratiek a k tomu niekoľko penových nálepiek. Najprv som sa bála, že Lícnatka bude mať problém odliepať nálepky, aby ich mohla prilepiť na obrázok, no mýlila som sa. Išlo jej to perfektne a nemala s tým problém. Sadu sme lepili niekoľko dní a neviem si ju vynachváliť, pretože nás to bavilo obe.

Na eshope Kidmania nájdete ešte ďalšie zaujímavé sady. Záleží iba na vás, čo chcete s vašimi deťmi skúsiť – či chcete tvoriť s nálepkami, brmbolcami, flitrami, alebo máte chuť navliekať korálky, či dokonca vytvárať 3D hračky alebo vyškrabávať zaujímavé obrázky.

Ja mám u nich napríklad vyhliadnuté ešte tieto sady:

Tvorivé sady z eshopu Agátin svet

Veľká noc - sviatočná dielňa od Granna
Veľká noc - sviatočná dielňa od Granna z eshopu Agátin svet
« 1 z 4 »

Možno ste už na tento milý eshop niekedy zablúdili práve kvôli nákupu hračiek, alebo aj kvôli zaujímavým a náučným článkom, ktoré na stránkach Agátin svet nájdete. Ja som sa k nim dostala na základe dobrej skúsenosti, ktorú mi posunula moja sestra, a tak som si skúsila objednať pár kúskov.

Keďže Lícnatka rada kreslí a maľuje, skúsila som jej kúpiť Zamatové maľovanie – zvieratká. Zamatová časť, ktorá sa na každom obrázku nachádza totiž deťom nedovolí prejsť za čiaru, a tak sa im nemôže stať, že im ruka ubehne 🙂 Obsahuje 5 obrázkov zvierat a je len na fantázii dieťaťa, aké farby bude chcieť použiť na vymaľovanie.
Keďže tento článok píšem v období, kedy ani Veľká noc nebude klasickou, rozhodla som sa kúpiť jej aj sadu Veľká noc – sviatočná dielňa od značky Granna. Pomocou nej si vytvoríme prvé a asi jediné veľkonočné dekorácie, ktoré budeme mať a je len na nás či ich ozdobíme pastelkami alebo nálepkami.
Od značky Djeco som jej ešte vybrala Hru so samolepkami – Máme radi zvieratká. Minulé Vianoce ju totiž bavilo vytvárať sobíkov, ktorým sa hýbali oči, takže keď som videla túto nálepkovú sadu, neodolala som a objednala som ju. Táto kreatívna sada obsahuje 6 hárkov s tvárami zvieratiek, 2 hárky plastických očí a 24 plstených siluet zvieratiek.
Na eshope Agátin svet toho nájdete oveľa viac zaujímavého. Kreatívne sady napríklad od značky Djeco sú tam naozaj veľmi krásne a ja vám sem pridávam pár mojich tipov 🙂

A na záver moja TOPka – Hymzárium keď môj synovec podrastie o pár rokov, tak istotne dostane túto krásnu sadu. Ak nemáte radi hmyz, tak sa nebojte, v Agátin svet nájdete aj iné verzie tejto hračky.

Ak vám akokoľvek tento článok pomohol vybrať si sadu pre vášho drobca, dajte mi to prosím vedieť. Bude to istý druh motivácie aj pre mňa, aby som články písala častejšie.

 

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *