Adventné kalendáre, z ktorých sa vašim deťom nepokazia zuby - Pažravo

by Daniela
2 roky ago
4931 Views

 

Vianoce sa blížia a vy už viete, že každý rok zhrniem pár tipov na adventné kalendáre, ktoré nie sú plné čokolád a sladkostí. Minimálne dovtedy, kým ich tam deťom nedáte vy. Lícnatka mala tento rok 5 rokov a ak si správne spomínam, tak ešte nikdy nemala klasický čokoládový kalendár. Samozrejme, jedna čokoládka denne nie je nič zlé, avšak buďme k sebe úprimní, nikdy to neostane iba pri jednej čokoláde a deti si v decembri rady pochutnávajú aj na iných vianočných cukrovinkách.
Vymazala som neaktuálne alebo príliš staré linky na kalendáre a na začiatok článku vám dávam moje najnovšie tipy, ktoré mám aktuálne doma skrz mojej práce a musela som ich nafotiť. Takže som si ich poctivo omakala a s o to pokojnejším duchom vám ich tu ukážem.

Aký kalendár bude mať Lícnatka tento rok?

Keď budete čítať ďalej, tak tu nájdete perfektný tip na jeden kalendár pre dievčatko v jej veku 🙂 Ale keďže sme ho musela nafotiť a natočiť nejaké videá, tak sa pred slečnou nedal ukryť a s radosťou mi asistovala. Museli sme jej preto vymyslieť niečo iné. Ešte stále máme doma neotvorený kalendár, ktorý som proaktívne kupovala, keď mala dva roky – bol plný takých malých minipríbehov od Disney. Lícnatka stále tie rozprávky nepozná, ale tento rok ho už vytiahneme, aby sa s nimi zoznámila a sama si povie, čo si chce neskôr pozrieť.
V decembri však dostane aj druhý kalendár – klasiku od Lego City. Ju lego veľmi baví, takže je to u nás taká istota, o ktorej vieme, že sa poteší.

Adventný kalendár pre deti od 2 rokov

Ach, aká som rada za tento adventný kalendár značky Haba nájdete napríklad v eshope Kidmania! Ozaj si myslím, že vyplnil dieru na trhu. Každý deň si deti otvoria okienko, v ktorom je nejaká figúrka alebo nejaké jedlo či kocka. Rodičia im potom v z návodu – dávam vám link na návod rovno sem, môžu prečítať príbeh, čo sa v ten deň odohralo a aj to, akú drobnú úlohu majú spraviť. Nájsť nejaké tri postavičky podľa obrysov, alebo kde sa skrývajú žalude atď. Každý šiesty deň sa za malými dvierkami ukrýva taká mini spoločenská hra. Príbeh tohto adventného kalendára sa odohráva v jaskyni medvedici Bei a predmety z kalendára môžete využiť aj pri nejakej inej voľnej hre. Sú také príjemne do ruky, vyrobené z ozaj kvalitného dreva na aké sme pri značke Haba zvyknutí. Ak poznáte hry ako Mňam, mňam Brumík či Ovocný Sad, tak aj tento kalendár sa vám bude páčiť.

Adventné kalendáre plné šperkov

Adventný kalendár – ružová šperkovnica je pre mňa objav roka! Už na pohľad vyzerá parádne a ukrýva v sebe také poklady, ktorá by som pokojne nosila aj ja sama. Veď neviem, či ich nečmajznem Lícnatke, keďže jeden kus nám ostal. Mali ste vidieť ten jej výraz, keď som jej ukázala, že ho ideme fotiť a otvárať. 🙂 Ja z neho plánujem vyhodiť tie papierové okienka a využívať ho klasicky ako šperkovničku so zásuvkami. Má fajn zrkadlo a obal je pevný, tak je hlúposť ho vyhodiť. Pozrite si na fotkách, čo ukrýva. Retiazky, náramky, prívesky, brošne. Wow! Týmto malé parádnice naozaj ohúrite!

Adventný kalendár kabelka – Ak máte pocit, že ružová šperkovnica je pre menšie baby, tak mám niečo aj pre staršie dievčatá. Vraví sa, že každá žena by mala mať „malé čierne“, ale podľa mňa by každá mala mať aj malú čiernu kabelku. A táto je plná príveskov na náramky – foťák, skateboard, lastovička, čerešne, nota… Každý deň si na náramok môžu pripnúť jeden prívesok a ten obal v tvare kabelky je vlastne ozajstná kabelka 🙂 Ak by som chodila niekedy v piatok večer von, tak si ju pokojne vezmem. Veď povedzte vy.

Adventný kalendár zajačik – Pri šperkoch ešte ostaneme pri adventnom kalendári v tvare zajačika, ktorý môžete zavesiť na stenu. Obsahuje 4 vrecká, v ktorých sú ukryté mini balíčky. V každom sa ukrýva nejaká drobnosť. Okrem náhrdelníka, náramkov, brošní a príveskov sú tam aj kľúčenky, sponky a nažehľovačky. Obal môžete neskôr tiež využiť na všetky šperky alebo sponky, ktoré vaša malá parádnica už má.
Ja som sa rozhodla, že si jeden z nich necháme a vybrala som si tú ružovú šperkovnicu. Mne sa páči najviac, ale ani tie dva ostatné za nim nezaostávajú.

Kalendáre, ktoré si môžete naplniť vy

Ak máte nápady, čím by ste chceli naplniť adventné kalendáre, ale neviete si žiaden vyrobiť, tak značka Liewood vyriešila aj tento problém. Tu sú tri závesné látkové kalendáre, ktoré čakajú na to, kým ich naplníte niečím zaujímavým. Možno ozdôbka Maileg, malé autíčko alebo kúsok kvalitnej čokolády?
Adventný kalendár Liewood Babbo – má rozmer 50×100 centimetrov a jednoducho ho môžete zavesiť na nejaký klinček na stene. A je vidieť, že je vyrobený z pevnej látky, ktorá drží. Nie je to nič, čo sa vám roztrhne po prvom roku používania. Na niektorých vreckách s číslom sú klasické vianočné motívy. Nič gýčové, taký škandinávsky minimalizmus. Mne sa nápad s možnosťou mať tento kalendár každý rok celkom páči. Dokonca som zvažovala jeho kúpu, ale pán J. dotiahol domov ten Lego kalendár.

Adventný kalendár Liewood Klaus – dostupný je v dvoch prevedeniach a je o 10 centimetrov dlhší ako Babbo. Nie je už však v tvare domčeka, ale medveďa, ktorý má dokonca nohy a na nich vianočné ponožky. Tie sa líšia, rovnako ako farba tej časti, kde sú vrecúška. Mne osobne sa viac páči ten s červenými ponožkami, ale verím, že svojich fanúšikov si nájde aj ten s modrými ponožkami. Aj pri týchto kalendároch platí, že už na prvý dotyk viete, že vám vydrží niekoľko rokov.
Áno, viem, nie sú najlacnejšie. Ale ak ho budete mať doma niekoľko rokov, tak je to podľa mňa veľmi dobrá investícia. Ja občas Lícnatke kúpim nejakú drobnosť a nedám jej ju hneď. Mám takú kôpku sponiek, prsteňov, tetovačiek a viem si predstaviť, že ak by som tento rok mala jeden z týchto kalendárov, tak by som to tam nastrkala a minidarčeky na pár dní by som mala vyriešené.
Zvedavá som na to, aká ponuka takýchto kalendárov na zavesenie bude o rok a či Liewood príde opäť s nejakou novinkou.

Baví vás tvoriť?

Tak sa vám možno bude páčiť Adventný kalendár – papierové domčeky. Priznám sa, ja som si predstavovala, že to budú také veľké domce, ale keď som otvorila krabičku, zistila som, že sú naozaj krásne mini domčeky, ktoré pokojne vyskladáte na parapetnú dosku, komodu alebo poličku. Videla som ich už aj dozdobené bielou fixou, takže vyzerali zasnežene. Súčasťou je aj hodvábny papier, ktorým domčeky vyplníte, aby cez okno nebolo vidno, čo sa vo vnútri skrýva. Domček jednoducho poskladáte a zatvoríte štipčekom – podľa mňa je tento kalendár možné využiť aj o rok, ak máte dieťa, ktoré nerozbaľuje darčeky trhaním papiera ako vo filmoch.

Kalendár pre nás dospelých!

Keď som spomenula na instagrame, že vám ukážem aj adventný kalendár pre dospelých, prišlo mi pár správ, že na ten ste naozaj zvedaví. Nuž, asi ste si predstavovali niečo z červenej knižnice, pretože som napísala, že bude pre mňa a pána J. 🙂 Červený je, ale tak trochu inak. I keď mne tak trochu pripomína tie „zakázané strany v ženskom časopise“ 🙂

My sa netajíme tým, že máme radi hry, pri ktorých musíme riešiť nejaké hádanky. Dokonca, keď sme sa spoznali, tak sme na prvé schôdzky chodievali do escaperoomov. Asi niekedy sme odtiaľ nevyšli na čas, ale keď sme niekomu povedali, že sme spolu krátko a že to je naše piate, šieste, siedme rande, tak nás niekedy nechali aj dohrať, ak po nás nikto nemal ísť. Keď som videla adventný kalendár Tichá Noc, krvavá noc, tak som vedela, že ho chcem vidieť aj naživo. No a keďže vám na neho chcem dať nejakú recenziu na IG, tak si ho začneme otvárať od prvého novembra. Sledujte potom moje príbehy na IG, ukážem vám viac.

Nájsť adventný kalendár pre chlapcov je výzva. Alebo nie?

Priznám sa, že v tejto oblasti sa až tak nevyznám. Poznám chlapcov, ktorým by sa páčil aj ružový kalendár so šperkami. V tomto som ja naozaj otvorená kadečomu, hlavne ak to poteší dané dieťa, ale chápem, že každý to môže mať inak.
Vygooglila som vám pár kalendárov, ktoré ma celkom zaujali, tak pridávam linky. Nemám ich doma, nevidela som ich, musíte si ich omrknúť vy.

Pre milovníkov dinosaurov
alebo ešte tento
Pre malých farmárov
alebo ešte tento
Pre fanúšikov guľôčkových dráh
Pre šoférov Hot Wheels
Pre malých požiarnikov

Páčil sa vám niektorý z nich?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *