Adventné kalendáre, z ktorých sa vašim deťom nepokazia zuby - Pažravo

by Daniela
11 mesiacov ago
1316 Views

Minulý rok som sa rozhodla, že je azda konečne čas dopriať Lícnatke jej prvý adventný kalendár. Boli to jej tretie Vianoce, no keďže nemala v tom čase ešte ani 2,5 roka, hľadala som nejakú zdravú verziu adventného kalendára. Nenašla som nič vhodné, nič také, čo by som ju chcela nechať naozaj jesť, a tak som začala hľadať nejakú možnosť odpočítavať dní do Vianoce, ktorá nebola spojená s jedlom.
Ako to už býva, veľa času na hľadanie nebolo, pretože sa advent blížil, no našla som knižnú verziu adventného kalendára, ktorú vám neskôr ukážem. Avšak na svoj čas ešte stále čaká. Ja som jej ho ešte stále neukázala 🙂 Pred rokom mi totiž napísala Tinka zo slovenského eshopu Hračkoland a poslala Lícnatke adventný kalendár od mojej obľúbenej značky Petit Collage. Vlastne tam niekde sa začalo moje záľúbenie sa do tejto americkej značky, ktorá vyrába naozaj unikátne detské hračky.

Petit Collage

Lícnatka si rozbaľovanie tohto kalendára, ktorý je vyrobený z recyklovaného kartónu naozaj užívala a jednotlivé okienka otvárala deň po dni. Vo väčšine z nich sa nachádzala postavička – jedno zvieratko, ktoré buď držalo v ruke niečo zo snehu, alebo vianočnú ozdobu. V niektorých okienkach sa nachádzali vianočné dekorácie, sane, alebo dokonca dva vianočné stromčeky. Lícnatka sa s kalendárom hráva doteraz, zakaždým si povyberá všetky zvieratká z okienok, pohrá sa s nimi a keď chce skončiť, odloží ich pekne všetky naspať do okienok. Tento kalendár by som naozaj odporučila všetkým deťom, pretože sa z neho nekazia zuby, a aj po sviatkoch je možné sa s ním aj naďalej hrať. U nás to bola celoročná hračka a veselo sme sa s ňou hrali aj v lete. Značka PC mala aj inú verziu kalendára, no tú som už žiaľ nestihla kúpiť.
Verte mi, veľmi ma to mrzí…

Petit Collage – najkrajší adventný kalendár

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniela Dušek (@pazravo.sk),

Tento rok jej pravdepodobne dáme ten kalendár, ktorý sme jej kúpili minulý rok. Je to Disney + Pixar kalendár a momentálne už tiež nie je v ponuke. Na martinus.sk som však našla jeho novšiu verziu.

Tiež obsahuje 24 mini knižiek, mini rozprávok, s ktorými sú deti každým dňom bližšie a bližšie k Vianociam. Obsahuje tie také klasické rozprávky ako Ariel, Mulan, Toy Story… Lícnatka telku ani rozprávky v podstate nepozerá, takže pre ňu to bude naozaj novinka, všetky tie klasické Disney príbehy, až taká veľká, že zvažujem, že jej ten kalendár dám až o rok, keď už možno bude pozerať viac rozprávok a možno bude poznať aj jednotlivé postavičky. Uvidíme, ako to budem cítiť prvého decembra. Alebo sa kalendár dáva deťom až na Mikuláša? Moja večná dilema, napíšte mi, ako to máte vy 🙂

Nuž a ak sa rozhodnem, že na Disney kalendár musí ešte dorásť, pravdepodobne jej kúpim niektorý z tých, ktoré sa mi podarilo pred časom vygoogliť. A keďže viem, že to možno inšpiruje aj vás, pridám vám ich sem aj s linkami na jednotlivé eshopy. Iba pripomínam, že tento článok nie je v rámci nijakej blogerskej spolupráce a vznikol len na základe mojej iniciatívy a potreby informovať rodičov, že sa dá ísť aj inou cestou, ako tou plnou čokolády. Dala som si tú námahu a prebrúzgala internety, aby som pre vás našla adventné kalendáre, ktoré nebudú obsahovať nezdravú a lacnú čokoládu, ktorá vlastne ani nie je čokoládou. Samozrejme, ak si nájdete čas a pre svoje dieťa kalendár vlastnoručne vyrobíte, klobúk dole pred vami. Ja na to žiaľ už kapacitu nemám a stále by som bola na seba prísna, že to nie je podľa mojich predstáv.

Albi

Knihy Kúzelné čítanie od značky Albi už predpokladám väčšina z vás pozná a tento rok vydali ďalší zaujímavý kúsok – Adventný kalendár. Keďže minulý rok som slečne kúpila Betlehém rovnakej značky, zvažujem, že tento rok jej doprajem do zbierky aj tento kalendár. Je to naozaj u mňa v hlave horúci favorit. Každé okienko obsahuje nejakú vianočnú rozprávku, rozprávanie o tradíciách či koledu a dokonca aj úlohu. Nevýhodou je, že k jeho adekvátnemu fungovaniu potrebujete Albi pero, ktoré stoji približne 50eur, ak ho však už dávno máte, skúste si ho obzrieť.

ALBI adventý kalendár

Lego

Lícnatka je malý legomaniak, čomu sa vôbec nečudujem, pretože to má v krvi po pánovi J. V dvoch rokoch dostala svoje prvé lego „pre dospelých“, teda nie lego Duplo. A odvtedy si ho veľmi rada skladá kade tade. Adventných katalógov značky LEGO som našla niekoľko, staršie aj novšie ročníky, avšak bojím sa, že pri tom množstve kociek, ktoré už má doma, jej už nebude stačiť vylupnúť si jedno okienko, kde je pár lego kociek. Ale zo všetkých, ktoré som našla sa mi najviac pozdával ten tohtoročný, tak som ho nakoniec predsa kúpila. Dajú sa však nájsť aj tie z minulých ročníkov a kopec ďalších, tak smelo googlite.

Lego city 60268 adventný kalendár

Abrick Écoiffier

Ak hľadáte niečo stavebnicové, ale Lego sa vám nepáči, alebo príde príliš malé, tak sa skúste pozrieť na adventné kalendáre od značky Abrick Écoiffier. Ja tú značku síce nepoznám, nikdy som nič od tejto značky nedržala v rukách (alebo o tom iba neviem), avšak minimálne na obrázkoch vyzerajú tieto dva adventné kalendáre veľmi zaujímavo. Nájdete ich v eshope mackoviahracky.sk.

Abrick Ecoiffier adventný kalendár

Abrick Ecoiffier adventný kalendár

Schleich

Figúrky rôznych zvieratiek sú u nás doma veľmi obľúbené, nikdy som sa netajila tým, že sa aj mne veľmi páčia. Veď si stačí pozrieť akú tortu som upiekla mladej slečne na narodeniny. Teším sa, že ani značka Schleich nezaháľa a na trhu je niekoľko adventných kalendárov pre malých zberateľov. Ja by som si rovno vybrala ten z eshopu najhracky.sk s domácimi zvieratkami.

Schleich adventný kalendár

MELISSA & DOUG

Ak hľadáte niečo minimalistickejšie a viete, že vaše dieťa bude istotne baviť ozdobovať stromček, tak si skúste pozrieť jeden v eshope Littlerabbit od značky MELISSA & DOUG. Je to drevený magnetický stromček, na ktorý si každý jeden deň môže vaše dieťa pripnúť jednu ozdobu. Na spodnej časti stromčeka je priestor, kam sa dajú odložiť všetky ozdoby a dieťa si ich môže meniť a ukladať na strom podľa ľubovôle.

Melissa & Doug

Paw Patrol

Lícnatka má miernu obsesiu s Tlapkovou Patrolou. Neviem si to vysvetliť, pretože z tej rozprávky videla asi tak tri časti. Ale chytilo ju to, no aj napriek tomu nevidím dôvod, aby som ju to nechala pozerať 🙂 Každopádne pre fanúšikov kreslených psíkov som našla tento adventný kalendár. I keď ono je to skôr pre fanúšičky, keďže v ňom nájdete všakovaké ozdoby  a doplnky do vlasov, kefu či hrebeň. Ja viem, že by to Lícnatku potešilo, no obávam sa, či by potom neodmietala všetky ostatné sponky, ktoré doma máme a neverím si byť natoľko pripravená, aby som mala vždy po ruke nejakú sponku či gumičku so Skye. Vidíte, už viem aj meno tej ružovej fenky, ktorá do Tlapkovej patroly patrí, nie je to so mnou dobré 🙂

Paw Patrol adventný kalendár z eshopu krajina-deti.sk

Asi o čosi viac chlapčenská verzia, i keď verím, že by potešila aj nie jednu malú slečnu. Pri tomto kalendári by jej isto nevadilo, že nemá hrebeň, či gumičku s obrázkom Skye, hlavne keď by mala k dispozícii zmenšeniny všetkých psíkov z patroly 🙂

Paw Patrol adventný kalendár z eshopu bombahracky.sk

S tlapkovou tématikou som našla ešte aj tento kalendár, no nie sú pri ňom žiadne obrázky, čo vlastne obsahuje, takže to by bolo prekvapenie naozaj aj pre mňa 🙂 to takého risku ja však nejdem…

Paw Patrol adventný kalendár z eshopu dracik.sk

Šperky

Keď som už spomínala kadejké ozdôbky, tak pre staršie slečny, ktoré sa už rady fintia rôznymi cingrlátkami som vám našla tento adventný kalendár, vďaka ktorému si môžu baby vyrobiť svoj vlastný šperk. Áno, vďaka nemu si môžu každý deň meniť rôzne prívesky, alebo si ich na náramok môžu pridať všetky.

Adventný kalendár na výrobu šperkov z eshopu dayshop.sk

Kreatívne kalendáre

Ak máte doma kreatívnu dušu, tak by sa jej mohol pozdávať niektorý z kreatívnych kalendárov, kde je za „úlohu/odmenu“ možnosč niečo vyfarbiť, alebo vyrobiť. Ak vám nevadí, že sú v češtine, tak by som si ich na vašom mieste istotne pozrela a dopriala deťom trocha zábavy pri tvorení, lepení a vymaľovávaní. Všetky tri nájdete na eshope preskoly.sk

Vyfarbovací adventný kalendár

Tvorivý adventný kalendár

Veľká adventná maľovanka

Harry Potter

Obávam sa, že teraz tu idem spomenúť kalendáre, ktoré sú pre dospelých, predovšetkým pre fanúšikov Harryho Pottera, ktorým nie je ľúto zaplatiť o dosť viac a urobiť si tak radosť figúrkami z čarodejníckeho sveta. Ja jeho fanúšik nie som, jednotlivé filmy som si pozrela až po 30tke, ale verím, že nie jedno dieťa a možno aj dospelého, by obsah okienok v týchto kalendároch vedel potešiť. Našla som ich na eshope, kam by som nikdy sama nešla comicsuniverse.sk

Harry Potter adventný kalendár 2020

Harry Potter adventný kalendár 2019

Marvel

Vďaka tomuto článku sa už azda naučím, čo sú to tie POP! figúrky. V tomto kalendári nájdete ich zmenšené verzie a obsahuje 24 postavičiek komiksových hrdinov od Marvela. Ja poznám asi 4, aj to asi preháňam, no Pán J. ich isto ovláda všetky. Verím, že tento kalendár by nepotešil iba deti…

Marvel pocket POP adventný kalendár

Barbie

Lícnatka zatiaľ svoju vlastnú Barbie nemá a ani nepredpokladám, že ju tak skoro dostane, avšak verím, že si táto bábika našla fanúšičku v nie jednej slovenskej domácnosti. Ani značka Barbie nezaháľa a tento rok prišla s novou verziou adventného kalendára, v ktorom okrem bábiky nájdeme aj zvieratká a je len na dieťati, či sa z bábiky Barbie stane morská panna alebo víla. A prikladám aj link na verziu z minulého roka, ktorú si môžete stále kúpiť.

Barbie adventný kalendár 2020 z mall.sk

Barbie adventný kalendár 2019 z pompomtoys.sk

Hókusy pókusy

Veľmi sa teším, že výrobcovia hračiek nezabúdajú aj na staršie deti, ktoré si už nepotrpia na vylupovanie čokoládok. Našla som aj takýto zaujímavý adventný kalendár, ktorý je pre deti od 8 rokov. Pod každým okienkom je ukrytá nejaká vedecká pomôcka, pri ktorej je priložený aj návod, ako ju majú deti využiť. Veľmi rada, by som tento kalendár videla naživo, ale na to si budem musieť ešte minimálne 5 rokov počkať 🙂

Adventný kalendár Laboratórium

L.O.L. Surprise!

Tu som zistila ako veľmi som stará, pretože som ani netušila, že takáto značka existuje, a to máme doma loptu s touto tématikou. Ak vy nie ste rovnaký nevzdelanec ako ja a máte doma minimálne jednú fanúšičku L.O.L. Surprise!, tak sa pozrite na tento adventný kalendár v ktorom nájdete jednu bábiku a zdá sa, že aj kopec oblečenia, topánok a doplnkov.

L.O.L. Surprise! adventný kalendár

Forzen

Nezabúdam ani na milovníkov a milovníčky tejto zimnej rozprávky. My doma ju zatiaľ zďaleka obchádzame, ale poznám už pár detí, ktorým Elsa a Anna poplietli hlavy. Tak ak také poznáte, možno by ich potešil práve tento druh adventného kalendára. Kalendár sľubuje obsahovať skvelé kozmetické doplnky s témou ľadového kráľovstva. Nuž…

Frozen adventný kalendár

Hot Wheels

Pri tejto značke som úplne mimo, pretože sa Lícnatka hráva iba so zdedenými autíčkami alebo s tými, ktoré si postavila vďaka legu. Minule mi však niekto na instagrame napísal niečo v súvislosti s touto značkou, takže už som nejaký poznatok o nejak mala. Tento adventný kalendár je ako stvorený pre fanúšikov rýchlych áut. Len sa prosím nezabudnite pripútať.

Hot Wheeels adventný kalendár z eshopu nethracky.sk

Playmobil

Priznám sa, že som o značke Playmobil počula náhodou asi tak pred dvomi týždňami a aj to iba náhodou. Jediné, čo o nej viem, že je z Nemecka, a to mi dáva nádej, že všetky hračky tejto značky si potrpia na dobrú kvalitu. Na stránke som si dokonca čítala aj niečo viac z histórie značky a pôsobila na mňa celkom fajn. My doma sme síce fanúšikmi lega, ale človek nikdy nevie…
Našla som pre vás dva adventné kalendáre, ktoré môžete svojim deťom zadovážiť priamo u slovenského predajcu tejto značky hracky-playmobil.sk

Playmobil adventný kalendár Vianoce na statku

Playmobil adventný kalendár konská farma

Hatchimals

Popravde vôbec netuším, čo sú tie malé potvorky ani odkiaľ sa zobrali 🙂 Na to sa už cítim úplne stará, ale narazila som aj na tento druh kalendára, tak som si povedala, že ho tu spomeniem. Možno vy budete vedieť o nich o čosi viac ako ja. Kalendár sľubuje „vzrušujúce“ postavičky a doplnky. Tak ja neviem no…

Hatchimals adventný kalendár z eshopu hrackyshop.sk

Woody

Na fanúšikov vlakových súprav alebo skôr vláčikov, myslela značka Woody, ktorá pripravila adventný kalendár s dielmi k drevenej vláčikovej dráhe. Obal kalendára je súčasne hernou plochou a za okienkami deti nájdu mašinky, vagóny, postavičky či ďalšie príslušenstvo.

Woody adventný kalendár z eshopu rajhraciek.sk

Včielkamarkus

A vďaka vám pridávam na zoznam aj tento kalendár, ktorý sa rovnako nedá zjesť no je ručne robený 🙂

Jesseho strom

 

Ak sa vám tento výber adventných kalendárov páčil, alebo vám dokonca pomohol vybrať adventný kalendár na tento rok, budem rada ak by o tom dáte vedieť, nech viem, že celé to googlenie a spisovanie malo nejaký zmysel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *