7 vecí, ktoré som si kúpila na základe odporúčaní na sieťach - Pažravo

by Daniela
10 mesiacov ago
548 Views

Pred pár dňami som sa na instagrame pýtala svojich sledovateliek, či majú nejakú skúsenosť s Philips Lumeou. Prišlo mi veľmi veľa správ, že by tento prístroj chceli vyskúšať, no neveria ľuďom, ktorí ho propagujú skrz platenej spolupráce. Ja tomu úplne rozumiem, človek sa o čosi viac kriticky stavia k veciam, ktoré si sám kúpi, ako keď ich dostane „zadarmo“ (vieme, že to nie je zadarmo, pretože fotka a text nevzniknú samé od seba) alebo keď za to človek dostane ešte finančnú odmenu. Ja som sa skúsila zamyslieť nad tým, aké veci som si zadovážila ja na základe toho, že som ich videla niekde na instagrame. To či ide o platenú alebo akúkoľvek inú spoluprácu som nikdy neriešila, ale pravdou je, že to neboli tak veľké finančné položky ako spomínaná Lumea, všakže…

Skúsila som si zaspomínať, čo všetko som si na základe sociálnych sietí kúpila ja a spísala som vám ich do jednej kopy. Budem rada, keď mi dáte vedieť, čo ste si takto kúpili vy 🙂

La Roche-Posay

Leto sa blížia, a tak som vďaka  blogerke Tereze zo susedných Čiech, pred rokom vyskúšala opaľovacie krémy značky La Roche-Posay. Nie kvôli „bezpečnému“ opaľovaniu, pretože opaľovanie mám v podstate zakázané, ale kvôli tej najvyššej možnej ochrane. Pred 10timi rokmi mi kožná lekárka odporúčala používať ochranný faktor 50, keďže som začala strácať pigment a prišlo vitiligo. Okrem toho mi pehy na tele vybehnú už po chvíli na slnku a znamienka sa tomu tiež netešia. Pred pár rokmi sa k tomu pridala aj alergia na slnko, takže sa naozaj snažím chrániť pokožku ako sa dá.
O 100% ochrane minerálnym filtrom zatiaľ úplne presvedčená nie som a keďže mi krémy tejto značky minulý rok vyhovovali, tento rok som si ich objednala opäť pre celú našu rodinu. Najlepšie ceny La Roche-Posay opaľovacích krémov som našla v eshope BENU lekárne, pravidelne tam majú nejaké akcie, tak sa tam oplatí pozrieť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniela Dušek (@pazravo),

Cerave

Vďaka instagramu som sa oveľa viac začala zaujímať aj o starostlivosť o pleť. Od puberty som si ju pravidelne čistila, no nájsť ten najlepší prípravok, o ktorom by som bola naozaj presvedčená, že funguje, bol naozaj veľký boj. Aj vďaka mojej sestre Dominike, ktorá túto značku sama používa, aj vďaka blogerke Zuzke som sa rozhodla skúsiť čistiaci gél značky CeraVe a zatiaľ som veľmi spokojná. Moju pleť nevysušuje a zakaždým mám pocit, že je naozaj dôkladne zbavená akýchkoľvek nečistôt. Odkedy ho používam, tak som spozorovala aj značný úbytok vyrážok a akné, ktoré bolo v minulosti niekedy naozaj veľmi bolestivé.

Vtáčatko

Zakaždým, keď ma začne sledovať nejaký profil, tak si ho rada pozriem a preskúmam. A tak objavila aj značku Vtáčatko, keď bola ešte v skorých začiatkoch. Teším sa, že sa tejto značke sortiment už značne rozšíril a Lícnatke pribudli v šatníku okrem krásnych rebrovaných pančúch aj madeirové, či dokonca podkolienky s mašličkou alebo rebrované ponožky. Mašličkové podkolienky sú momentálne jej obľúbené a kombinuje ich naozaj veľmi kreatívne s ostatným oblečením 🙂 U mňa sú zase jasné favoritky rebrované pančuchy, pretože stále vyzerajú ako nové, a to aj napriek tomu, že neraz boli špinavé od trávy a kadečoho inšieho, čo som radšej neanalyzovala.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniela Dušek (@pazravo),

Deciem

Keď som už spomenula starostlivosť o pleť, tak nemôžem zabudnúť ani na produkty značky deciem.com. Mám ich niekoľko, teda úprimne, mám ich veľa. Vyskúšala som aj značku The Ordinary, aj Hylamide aj NIOD a asi ako skoro každý, kto ich skúsi som s nimi veľmi spokojná. Teda s niektorými. Ak by som mala vybrať aspoň dva, ktorých kúpu neľutujem a pokojne by som si za ne zaplatila aj viac tak je to AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution –  naozaj si nepamätám, kedy som mala po použití niečoho tak krásne hladkú pleť. A nemôžem zabudnúť ani na SANSKRIT SAPONINS – mne to neskutočne vonia i keď to vlastne nevonia 🙂 ale je mi veľmi príjemné, keď si to nanášam na tvár. Neviem to nijak reálne vysvetliť 🙂 Ak ide o produkty Deciem, tak je fajn venovať trocha času aj naštudovaniu si, čo s čím ako kombinovať. Ja sa v tom tiež dosť často strácam, ale vždy keď niečo neviem, tak hľadám informácie priamo na stránke alebo na youtube u Katky a Zuzany.

Novesta

Slávne slovenské tramky – Novesty – som spoznala tiež vďaka instagramu. Mám pocit, že ich má skoro každý bloger/blogerka… no tak už aj ja a úplne chápem prečo. Sú naozaj veľmi pohodlné a super sa nosia. Ja som dva páry objednávala mojej sestre k narodeninám a keď mi potvrdila, že je veľmi spokojná, tak som si svoj prvý pár objednala z obchodu Minijoseph. Získala som tam nejakú zľavu na prvý nákup, tak som neváhala a vybrala si z ich ponuky. S istotou viem potvrdiť, že tento pár nie je môj posledný a v budúcnosti si zadovážim tramky aj v nejakej inej farbe.

Tvrdošovské zlato

Na to, že vôbec nejaký rakytník existuje som prišla vďaka instagramu, nepamätám si presne u koho som túto zmienku videla, no pamätám si, že som sa pýtala mojich sledovateliek s akou značkou rakytníka sú ony spokojné. Medzi najčastejšie odpovede patrila práve značka Tvrdošovské zlato, z ktorého som si objednávala plody, šťavu z rakytníka či rôzne džemy niekoľkokrát. A som si istá, že na jeseň urobím opäť novú objednávku a jednotlivé bobuľky si dám aj do mrazničky, aby mi dlhšie vydržali.

Happyplant

Éterické oleje si pamätám ešte z detstva a viem, že teraz zažívajú opäť boom – predovšetkým na Instagrame. Asi to nie je veľmi prekvapivé, že pribudli aj do našej domácnosti. Priznám sa, že som akosi nešla s prúdom a nekúpila som známu značku, ktorú „propaguje“ naozaj veľa blogeriek. Dôvod je jednoduchý, dosť ma odradila masovosť a aj cena, preto som išla do mne milšej alternatívy a objednala som si oleje z eshopu happyplant.sk, s ktorými som veľmi spokojná. Kvapkáme si ich do difúzera skoro každý deň a ja reálne uvažujem o kúpe ďalšieho aj do spálne alebo Lícnatkinej izby. Od môjho prvého nákup nám doma ešte nejaké ďalšie oleje doma pribudli a ja s istotou viem, že s nimi ešte nekončím 🙂 K profilu som sa dostala vďaka hashtagu, na základe ktorého som hľadala iné alternatívy éterických olejov. Ak ide o značku Happyplant, tak sa mi páči napríklad to, že ich newsletter obsahuje aj zaujímavé informácie a zároveň píšu aj svoj vlastný blog. Naposledy ma zaujal článok ako bojovať s hmyzom. Blíži sa leto, takže je to dosť aktuálna téma 🙂

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniela Dušek (@pazravo),

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *